872/206
Et par store Napoleon III lampetter af forgyldt bronze, hver med tre svungne lysarme støbt med slynget bladværk. Frankrig, 19. årh.s anden halvdel. H. 80. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag