2433/516
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Fritstående tre-pers. sofa med ben af kirsebærtræ. Ryg, sider samt løse hynder med betræk af lyst patineret naturskind. Model 2333. Udført hos Fredericia Stolefabrik. L. 208.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og slitage.
Vurdering
Hammerslag
935449 | ||
815442 | ||
913984 | ||
864665 | ||
815442 | ||
1037191 |