1332/53
Nicolai Outzen Schmidt (f. Ribe 1844, d. 1910)
“Samson”. Skulptur af patineret gips. Sign. Nic. Schmidt 1872. H. 80. To fotografier med kunstneren medfølger (3).
Mindre aldersslitage, bl. a. mindre revner med reparationer og afslag.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud