Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Udsigt over havet. Sign. 22–5 56 J. L. C. Olie på papir monteret på malepap. 22×37,5.
Enkelte mindre retoucheringer samt enkelte minimale afskalninger. Nålehuller og minimale papirtab i hjørner.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022
28 bud