1920/1503
Et par Empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med klassisk kvinde holdende tre lysarme. 19. årh.s begyndelse. H. 45. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Repareret. En arm med defekt.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag