921/​484

Jiri Georg Dokoupil (f. Krnov 1954)

“Montserrat Caballé”. Sign. Dokoupil 1990. Sod på lærred. 160×81. Monteret i plexiglas boks-ramme 173×92×8.

Proveniens: Galleri Susanne Ottesen, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.

Moderne malerier, 11. juni 2024

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag