2204/83
Et par danske Louis XVI kommoder af mahogni, hver med fire skuffer flankeret af kannelerede helsøjler med kapitæler og baser af forgyldt bronze. Ca. 1780. H. 80. B. 70. D. 43.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Fire senere nøgler medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag