2024/193
Sekstant af poleret og delvis sortmalt messing i kasse af egetræ med etiket fra Iver C. Weilbach, København. 20. årh.s første halvdel. 14×28×28 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud