2006/32
Engelsk George III chatol af mahogni, front med skriveklap bag hvilken små skuffer og rum, herunder fire større skuffer. 18. årh.s slutning. H. 108. B. 117. D. 59.
Enkelte ridser og mærker. Finérreparationer. Senere skuffebunde. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag