1908/113
Frederik Storch (f. Kerteminde 1805, d. København 1883)
Italiensk kystparti med en ung kvinde på en trappe. I horisonten Vesuv. Sign. F. Storch 1871. Olie på lærred. 27×32.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud