2249/665
Allan Scharff (f. 1945)
Skulpturel kande af sterlingsølv, indvendigt med lueforgyldning. Hankens top med poleret og udskåret sten. Udført og stemplet hos Allan Scharff, Denmark 1977. Vægt 506 g. H. 15,7. B. maks. 11,6.
Original tilhørende stofpose medfølger.
Kopi af en til kanden hørende medfølgende hilsen til nuværende ejer fra Allan Scharff medfølger.
Få overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
14 bud