12006/​152

Engelsk maler, 19. årh.

Kystparti med muslingesamlere og fiskere på stranden, i baggrunden en borg. Usign. Vandfarve og gouache på papir monteret på papir. 19×24.

Lidt papirtab/afskalninger langs kanten. Områder med tyndere farvelag. Undersøgt i ramme.

Kunst, antikviteter & design, 6. februar 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag