1342/19
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Gårdparti på Capri. Sign. P. Mønsted, Capri-1893. Olie på lærred monteret på malepap. 26×17,5.
Et par minimale huller i lærred. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 14. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud