905/​303

Stort fransk kaminspejl i ramme af forgyldt træ, ramme indlagt med facet-slebene spejlglas, top udskåret med maskaroner og bladværk. Régence stil, 19. årh. H. 198. B. 125.

Møbler, kunsthåndværk og tæpper, 1. december 2021

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK