1831/825
Tysk design
Kontorstol af aluminium med hjul og drejefunktion. Sæde, ryg og armlæn betrukket med sort skind.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds og overfladiske krakeleringer. Stof under sæde med huller.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag