2039/​2008

Certina

Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Blue Ribbon. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af sort læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.

Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske ridser på urkasse og glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 23. september 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.850 kr.

1.850 kr.
1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.