2039/2008
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Blue Ribbon. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af sort læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske ridser på urkasse og glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag