2445/736
Grethe Meyer (f. 1918, d. 2008)
“Ildpot”. 12 mindre skåle/cocotter af uglaseret stentøj. Stemplet monogram, 22513. Kgl. P. H. 5,3. Diam. 13,3. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Dette emne er udgået
941081 (Autobud) | ||
910080 | ||
941081 (Autobud) | ||
910080 | ||
941081 | ||
885978 (Autobud) | ||
941081 | ||
885978 |