2445/​736

Grethe Meyer (f. 1918, d. 2008)

“Ildpot”. 12 mindre skåle/cocotter af uglaseret stentøj. Stemplet monogram, 22513. Kgl. P. H. 5,3. Diam. 13,3. (12)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Dette emne er udgået

941081 (Autobud) 2.100 DKK
910080 2.000 DKK
941081 (Autobud) 1.400 DKK
910080 1.350 DKK
941081 1.300 DKK
885978 (Autobud) 1.250 DKK
941081 1.200 DKK
885978 1.000 DKK