Foto endnu ikke klar
891/198
Regency sofa af palisander, beslag af messing og bronze med svungne sider ryg med tre løse hynder, Betrukket med gult silke. England, 19. årh.s begyndelse. L. 245.
Proveniens: Herregården Engestofte.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019
Vurdering
Hammerslag