Foto endnu ikke klar
891/​198

Regency sofa af palisander, beslag af messing og bronze med svungne sider ryg med tre løse hynder, Betrukket med gult silke. England, 19. årh.s begyndelse. L. 245.

Proveniens: Herregården Engestofte.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK