Foto endnu ikke klar
893/767
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)
“Tidlig morgen, Færøerne”, 1985. Sign. Albert. Olie på lærred. 81×100.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag