Jean-Pierre Vielfaure (f. Algir 1930, d. Ivry-sur-Seine, Frankrig 2015)
Jean-Pierre Vielfaure: “12 Original Litographs - Court Circle”. Alle sign. JP. Vielfaure 68, 34/100. Trykt hos Michel Cassé, Paris. Udgivet af Court Graphics, København. Tekst af Stig Krabbe Barfoed. Litografier i farver. Bladstørrelser 38,5×30.
Original stand.
Moderne kunst og design, 22. september 2020