2445/89
Empire klapbord af mahogni, indlagt med intarsia af lyst træ, den ene side med skuffe, båret af kannelerede søjler på firpas fodstykke. 19. årh.s begyndelse. H. 70. L. 138. B. 71.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Vurdering
Dette emne er udgået
162807 |