1047/1068
Louise Bonfils (f. Frederiksberg 1856, d. København 1933)
Sommerlandskab med fiskende dreng ved åløb. Sign. monogram 1888. Olie på lærred. 68×86.
Lærred bør strammes op. Afskalninger.
Malerier, 24. november 2010
Vurdering
Hammerslag