1946/​729

Dansk møbeldesign

Et par fritstående natborde af palisander med sko og beslag af messing, front med låge og to skuffer. H. 60. L. 43. B. 37. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. “Knop” på det ene bord med afslag.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag