2109/282
August Plum (f. København 1815, d. Fredensborg 1876)
Gårdeksteriør med legende børn. Sign. monogram. Olie på lærred. 41×49.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud