1515/1537
Kinesisk cigeretetui af hammerslået sølv, låg drevet med drage, indvendig forgyldt. Antagelig Hung Chong, Canton ca. 1860–1930. Vægt 127 gr. 7,5×8,5 cm.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 9. april 2015
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||