2024/249
Rejseur af messing med sider af facetsleben glas, hvidemaljeret urskive med romertal og alarm. Ca. 1900. H. 11. L. 7,5. B. 6,5
Urskive med krakeleringer og reparation. Glas på front og side med sprængning. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag