2024/​249

Rejseur af messing med sider af facetsleben glas, hvidemaljeret urskive med romertal og alarm. Ca. 1900. H. 11. L. 7,5. B. 6,5

Urskive med krakeleringer og reparation. Glas på front og side med sprængning. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK