2003/​797 Otto Olsen: Balletdansere. Sign. Otto Olesen 53. Olie på lærred. 60×74.

Be­skriv­el­se

Balletdansere. Sign. Otto Olesen 53. Olie på lærred. 60×74.

Lærred bør strammes op.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Kunstner

Otto Olsen (f. København 1905, d. sst. 1966)

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.