1917/​4

Pragtspejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt dekoreret med krone, rocailler og bladranker. Rokokoform. 20.-21. årh. H. 238. B. 168.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 22. april 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK