1917/4
Pragtspejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt dekoreret med krone, rocailler og bladranker. Rokokoform. 20.-21. årh. H. 238. B. 168.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2019
Vurdering
Hammerslag