2005/247
Bøhmisk kandisskrin af grønt glas, bemalet i emaljefarver med våbenskjold og ornamentik, montering af messing 19. årh. H. 8. L. 9. B. 6.
Nøgle medfølger ikke. Montering anløbet med let ir. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag