1946/42
Et par franske kirkestager af forgyldt bronze og messing, hver med syv lysholdere, prydet med blomster og bladværk. Ca. 1900. H. 78. (2)
Manglende støvdragere. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag