1946/​42
Et par franske kirkestager af forgyldt bronze og messing. Ca. 1900. H. 78. (2)

Be­skriv­el­se

Et par franske kirkestager af forgyldt bronze og messing, hver med syv lysholdere, prydet med blomster og bladværk. Ca. 1900. H. 78. (2)

Manglende støvdragere. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Skulpturer & bronzer

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

3.200 kr.
3.000 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.