2032/​77

Semiantik Konagend tæppe, Kaukasus. Sjælden størrelse. 20. årh.s begyndelse. 80×100.

Slidte/manglende frynser. Pletvis let slitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

2.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK