'Rita' bestik af sølv. Fremstillet hos Horsens Sølvvarefabrik. 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 4465 g. (133+1)
Bestående af: 12 middagsknive, 21 middagsgafler, 14 middagsskeer, 12 frokostknive, 21 frokostgafler, 12 dessertskeer, 12 kagegafler, 12 teskeer, 6 pålægsgafler, 2 marmeladeskeer, 1+1 steggaffel, 1+1 sauceske, 1 større serveringsske, 1 mindre serveringsske, 1 lagkagekniv, 1 serveringsspade, 1 ostehøvl. 1 smørkniv af sølvplet medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ostehøvl med defekt skær.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024