2439/1707
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Et sæt på fire skabe samt sokler af massiv elm. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./W. 76. D. 36. Sokkel: 5. (8)
Proveniens: Danske Bank
Tre nøgler medfølger.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
29 bud