1440/​1746

Fransk kaminur af delvis forgyldt bronze, ved urhus musikant, hvidemaljeret skive med romertal. 19. årh. H. 35,5.

Mindre afslag på emaljeskive. Pendul og nøgle medfølger.

Varia, 2. oktober 2014

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK