1440/1746
Fransk kaminur af delvis forgyldt bronze, ved urhus musikant, hvidemaljeret skive med romertal. 19. årh. H. 35,5.
Mindre afslag på emaljeskive. Pendul og nøgle medfølger.
Varia, 2. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag