1948/467
Hollandsk themaskine af messsing, pæreformet korpus med tre haner, opsat på svungne ben med dyrepoter. Stemplet. 19. årh. H. 40.
Korpus med flere reparationer og revner. Reparation ved låg. Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag