1950/363
Oval brødbakke af sølvholdigt metal, med kantet fane. Stemplet Ullmann Silver. Vægt 321 g. L. 29 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte større streg-formede indtryk.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag