2114/80
Kinesisk kabinetskab af poleret yumo elm og fyrretræ, front med fire skuffer og seks låger, greb og beslag af messing. 19. årh. H. 167. B. 109. D. 53.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løst ornament medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag