1950/20
Et par danske Barok stole af bejdset bøgetræ, betrukket med originalt gylden læder. Ca. 1700. (2)
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag