1950/​20

Et par danske Barok stole af bejdset bøgetræ, betrukket med originalt gylden læder. Ca. 1700. (2)

Proveniens: Sjællandsk herregård.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Ormehuller.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

(Autobud) 4.800 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK