2445/​524

Dansk møbeldesign

Par overpolstrede lænestole med svungne sider, betrukket med grønligt møbelstof, ben af bøg. 1940–50'erne. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker på ben. Lettere slitage på betræk.

Fra i Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1146417 7.000 DKK