2443/829
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Sofabord af teak. Udført og stemplet hos Andr. Tuck. H. 48. L. 186. B. 62.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak. Et ben med afslag på top.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag