2415/264
Thai Buddha af patineret bronze, stående med højre hånd i abhaya mudra. Monteret på stand. 17.-18. årh. H. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fragmenteret.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag