2142/​702

De Vez

Høj vase af opalglas med overfang af mørkegrønt og mørkerødt glas udskåret med motiv af bjerglangskab med sø og træer. Sign. de Vez. H. 35.

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK