2142/702
De Vez
Høj vase af opalglas med overfang af mørkegrønt og mørkerødt glas udskåret med motiv af bjerglangskab med sø og træer. Sign. de Vez. H. 35.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag