2440/2018
Jn Edmonds, London
Lommeur af sølv med dobbeltkasse. Spendelgang og nøgleoptræk. Hvid emaljeskive medmessingvisere. Ø 47 mm (ur) og 55 mm (yderkasse). Sølvkæde og to nøgler medfølger. 1700-tallets slutning.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer på skiven. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
11 bud
1141321 (Autobud) | ||
845669 | ||
1141321 (Autobud) | ||
845669 | ||
1141321 | ||
845669 (Autobud) | ||
1141321 | ||
845669 | ||
902261 (Autobud) | ||
845669 | ||
902261 |