2015/44
Koreansk skænk af poleret elmetræ, front med to låger og talrige skuffer, greb og beslag af patineret messing. 20. årh. H. 81. B. 172. D. 46.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag