2442/74
Russisk Gudsmoderikon “Alle sørgendes Glæde”. Tempera på træ. Forsænket billedflade. Ca. 1800. 31×24,5.
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Restaureret.
Vurdering