2013/146
Fransk bordlampe af patineret og forgyldt bronze, stamme i form af bevinget yngling. 19. årh. H. 35.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Slidt forgyldning. Senere monteret til el.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag