1314/189
Barok klapbord af fyrretræ, sider med gulvlange klapper, stel af delvis rødmalet træ. 18.-19. årh. H. 73. L. 104. B. 44/161.
Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 1. april 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud