2125/9014
Et par franske armstole, efter model af Michele- Philippe Bizet ca. 1750 af bøgetræ og nøddetræ, betræk af goufrage velour fra Pierre Frey. Louis XV form, 19. årh.s slutning. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag